Martin

Martin Kuklík

Martin Kuklík, kytara
V kapele RR od 2012

Osobní motto: Nejméně vysilující je spolehnout se na vlastní síly.

Jak žiješ?
Žiju v rychlém tempu, které je symetricky vyvažováno odpočinkovým nicneděláním. Na vrcholu těchto vln mívám pocit, že není nic nemožné, na druhé straně se schovávám do “Krabice ničeho“

Od kdy žiješ?
Narodil jsem se přesně v době, kdy Accept končil turné po Spokojených Státech Amerických a jel představit, mimo jiné, svou novou skladbu Aiming High do země vycházejícího slunce.
Jak dlouho se věnuješ muzice?
Pasivně většinu mého života. A když o tom přemýšlím, tak aktivně taky. I když o tom aktivním přístupu by se dalo směle polemizovat.
Oblíbené české kapely?
Salamandra, Arakain…
Oblíbené zahraniční kapely?
Accept, Powerwolf, Blind Guardian, Civil War…
Oblíbení muzikanti?
Wolf Hoffmann, Jiří Urban…
Vzpomínáš si na první kapely, které Tě dovedly k rockové a metalové muzice?
Vzpomínám. Byl to Alkehol, Kabát a pak kdovijak jsem si nahrál na kazetu Primal Fear- celkem skok.
Jak bys popsal svou hudební historii?
Klavír na ZUŠ, pak klávesy na ZUŠ, kde jsem byl nucen hrát nějaké ruské etudy, které měly pravděpodobně vysokou výukovou kvalitu, ale mě se to asi nelíbilo. Možná, kdyby se mě tehdy zeptali jakou mám rád hudbu, rád bych se učil. Následně přišla první kytara a drcení Traktoru od Visáčů. Dál jsem potkával spoustu lidí, kteří mě ovlivňovali, učili (hrát, bavit se, pít) a se kterými jsme dávali dohromady první kapely. Díky jim! Když pak přišel Šony, jestli bych si nezahrál s nimi v kapele Tritol, byla to velká výzva. A když vznikl RubiconRiver, přibyla k výzvě ještě jakási zodpovědnost a hrdost.
Hraješ v nějakých dalších kapelách? Nebo jsi hrál?
Hrál jsem… za zmínku stojí Arcona a Tritol. Byly to skvělý chvíle relaxu, avšak dnešního dne se kapely nedožily. Ovšem lidi, se kterými jsem se tam setkal jsou více méně stále v mém okolí. A za to jsem rád.
Na jaký nástroj, aparaturu hraješ?
Jakýkoliv Explorer- ten tvar je prostě dokonalej. V tuto chvíli Gibson Explorer, Epiphone Explorer, B.C.Rich Mockingbird. Dále pak M/B Singel Rectifier, M/B Rectifier 4×12. Line 6 HD PRO X.
Zájmy kromě kapely. Co Tě baví?
Baví mě poznávat nové lidi a dělat si humor ze sebe a okolí. Moje koníčky kromě kapely se v poslední době často mění… asi něco hledám… nyní mám myšlenku v nejbližších měsících a letech částečně ovládnout nebe za pomoci paraglidu a pro uklidnění se pokusit pěstovat pár bonsaií.
Co rád jíš a piješ?
Pivo, Pivo, Pivo, Pivo, Tequila, Pivo, voda, Tequila, Tequila, Tequila, voda. Jinak mám rád dobrej rum. Z obilovin a kukuřice: Jim Beam, Jack Daniels. Pokud bych si měl vybrat něco z vinné révy, bude to Metaxa, nebo burčák. A abych nezapomněl, východní sousedé vyrábějí Tatranský čaj 72%. Co se jídla týče, tak rád zkouším nové věci a nejsem vybíravej, ale sladkým obědem bez masa mě teda nikdo neuctí.
Co Ti udělá radost?
Společnost lidí, která je schopna mluvit hodiny o ničem, o zbytečnostech s jediným cílem- zasmát se.
Která skladba Rubicon River je tvá nejoblíbenější?
Horský vítr
Máš nějaké svoje osobní motto? Jaké?
Nejméně vysilující je spolehnout se na vlastní síly.
Jakým směrem by podle tebe měl jít RubiconRiver?
Směrem k udržení bigbítu na české scéně.